6 MAYIS 2014-KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİNDE EMLAK SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ MASAYA YATIRILDI

06 Mayıs 2014 tarihinde Kırıkkale Üniversitesi Fatma Şenses Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda düzenlenen  etkinlik kapsamında, Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu ve  Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanımız Sayın   Hacı  Ali TAYLAN  “Emlak Sektörünün Dünü, Bugünü, Geleceği” konulu bir konferans verdi.

Yüksekokul Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya, Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası  Başkan Yardımcımız  Sayın  Ahmet Rıfat  YETKİN,  Belediye Başkanı Sayın  İbrahim DUYAR, Yüksekokul Müdürü ve Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sayın Ertuğrul KARAKAYA, okul yöneticileri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Yoğun bir katılımla geçekleşen konferansta,  Oda Başkanımız Sayın Hacı  Ali TAYLAN   Konferans da yaptığı  2 saatlik konuşmada; 

 Dünden bugüne Emlak Danışmanlığı mesleğinin Kronolojik sürecini ve  sektörün ülkemizde ve dünyada ne durumda olduğunu ve önümüzdeki yıllara yönelik yapılan çalışmaları  örneklerle anlatan Başkanımız   “Emlak sektörü, yapılan araştırmalara göre gelecek vaat eden işler sıralamasında bilişim sektöründen sonra ikinci sırada yer almaktadır. Bundan dolayı Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümü Öğrencileri çok doğru bir tercih yaptıklarının ve mezuniyetten sonra hepsinin geniş iş imkânlarına sahip olacaklarının farkında olmalarını istedi .  Federasyon ve Oda  Yönetimi olarak öğrencilerin sektör stajları, mezuniyet sonrası işe yerleştirilmeleri, derslere gönderecekleri uzmanlar ile sektör bilgilerinin artırılması konuları başta olmak üzere Kırıkkale Üniversitesi Fatma Şenses Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile her türlü işbirliğini yapmaktayız  dedi.  Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümü Öğrencilerinin Federasyon ve Oda  tarafından yapılan Emlak Müşavirliği Kurslarına  girebilecekleri müjdesini de burada vermek istiyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı. 

Konferans da Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul KARAKAYA yaptığı açıklamada; Yüksekokul yönetimi olarak öğrencilerimizin okudukları bölümlerden mezun olduktan sonra iş hayatına atılırken karşılaşacakları fırsatlar, avantajlar ve dezavantajlar konusunda bilgi sahibi olmalarının mezuniyet sonrasında yapacakları kariyer planlarına pozitif yönde katkı sağlayacağını ifade etti. 

Konferansın sonunda Kırıkkale Üniversitesi Fatma Şenses Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul  KARAKAYA  tarafından Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanımız Sayın Hacı Ali TAYLAN’a  günün anısına bir plaket takdim edildi.

 

 


 
 
 
Sayfa Başı    
Sayfa / Page:    [1]  

EMLAK AKADEMİSİ
MESLEKİ UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI.
TÜRKİYE EMLAK ODA VE DERNEKLERİ
 GAYRIMENKUL BİLGİ BANKASI  
Emlak Danışmanı UY Taslağı Seviye 4
Emlak Danışmanı UY Taslağı Seviye 5
Görüş ve Değerlendirme Formu-UY (1)
Bir Gayrimenkulün Fiyatının Tespitinde Dikkat Edilecek Hususlar
Tapu Sicil Müdürlüklerine Başvuruda İzlenecek Yol ve Gerekli Belgeler
Tapu Harçlarında Esas Alınacak Yeniden Değerleme Oranları
Emlak Ofisi açmak için izlenecek yol
SSK ve Bağkur Prim Borçlarının Yeniden Yapılandırılması Hakkında Açıklama
Yabancılara Taşınmaz (Mülk) Satışı
Üfe ve Tüfe Değişim Oranları
Genel Bilgi Yabancılara mal edinme Kolaylığı
Emlakçılık Mecburi Standartı Yürürlükte
 Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü   |   Milli Emlak   |   Sanayi Bakanlığı   |   Parsel Sorgulama   |   Ankara Valiliği   | 
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 122/7 06570 Maltepe / ANKARA   Tel: +90 312 229 93 06     Faks: +90 312 229 63 06     federasyon@temfed.org.tr
Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Web Yönetici girişi E-Posta Yönetici Sayfası E-Posta
Powered by pLan-eT İletişim ve Teknoloji Hizmetleri-port724.com