UYARIYORUM !

 

 

Son zamanlarda bazı firmaların ve şahıs kuruluşlarının özellikle Yönetmelikte belirlenen hizmet bedellerine uymadıkları ve uymayacakları yönünde bilgiler gelmektedir.
Meslek Kuruluşlarımızın öncelikli görevi bir taraftan Meslektaşlarının haklarını korurken diğer taraftan da Vatandaşlarımızın haklarını korumaktır.

Yönetmelik kurallarına uymayacak özelikle Hizmet bedellerini farklı isimler adı altında yüksek uygulamaya çalışacak firmalara ve kişilere uyarımızdır.

AKLINIZI BAŞINIZA ALIN
Yıllardır sektörümüzde bir Yasal düzenleme çıkarmak için ömür harcadık. Sektörümüzün ilk defa Yönetmeliğe sahip olduğu bu dönemde bunu Kayıtlı Emlak Danışmanının %1’ini bile temsil etmeyen çıkar gruplarına asla izin vermeyeceğiz.

Hiç bir firma veya şahıs hangi ölçekte olursa olsun Devletimizin, Meslek Odalarının ve Ticaret Odalarının üstünde değildir ,hiç bir zaman da olamazlar.
Unutmayın ki ;statüsü Anayasa ile belirlenmiş Kamu tüzel kişiliği niteliği taşıyan Meslek Kuruluşlarımızın birer üyesi işletmelersiniz ve alınan kararlara uymakla yükümlüsünüz.
Devletin Kanunlarına, Meslek Kuruluşlarımızın kararlarına karşı direnc göstermeye çalışmak ve vatandaşımızı zarara uğratarak sektörde haksız kazanç elde ederek kendinizi farklı veya daha üstteymiş gibi göstermek için hiçbir ayrıcalığınızın ve üstünlüğünüzün olmadığını bilmenizi isteriz.

Şimdilik çok ağır olmayan bir yazı yazdım ve isim açıklamıyorum. Eğer bu devam ederse bilin ki bu firmaları ve şahısları vatandaşa yaptıkları ve yapacakları bu soygunu daha üst perdeden deşifre etmeye, bu yaptıklarının önünü kesmek için Hukuki her alanda mücadele etmeye ve yaptırımlar getirmeye çalışacağız. 
Meslek Kuruluşlarımızın gücünü test etmeye kalkmayın. Bugüne kadar kullanmamış olmamız sizleri yanıltmasın, Meslek Kuruluşlarımızın yasalardan aldığı hiç tahmin edemeyeceğiniz güç ve imkanları vardır.

Selam ve Saygılarımla
Hacı Ali TAYLAN
TEMFED


 
 
 
Sayfa Başı    
Sayfa / Page:    [1]  

EMLAK AKADEMİSİ
MESLEKİ UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI.
TÜRKİYE EMLAK ODA VE DERNEKLERİ
 GAYRIMENKUL BİLGİ BANKASI  
Emlak Danışmanı UY Taslağı Seviye 4
Emlak Danışmanı UY Taslağı Seviye 5
Görüş ve Değerlendirme Formu-UY (1)
Bir Gayrimenkulün Fiyatının Tespitinde Dikkat Edilecek Hususlar
Tapu Sicil Müdürlüklerine Başvuruda İzlenecek Yol ve Gerekli Belgeler
Tapu Harçlarında Esas Alınacak Yeniden Değerleme Oranları
Emlak Ofisi açmak için izlenecek yol
SSK ve Bağkur Prim Borçlarının Yeniden Yapılandırılması Hakkında Açıklama
Yabancılara Taşınmaz (Mülk) Satışı
Üfe ve Tüfe Değişim Oranları
Genel Bilgi Yabancılara mal edinme Kolaylığı
Emlakçılık Mecburi Standartı Yürürlükte
 Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü   |   Milli Emlak   |   Sanayi Bakanlığı   |   Parsel Sorgulama   |   Ankara Valiliği   | 
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 122/7 06570 Maltepe / ANKARA   Tel: +90 312 229 93 06     Faks: +90 312 229 63 06     federasyon@temfed.org.tr
Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Web Yönetici girişi E-Posta Yönetici Sayfası E-Posta
Powered by pLan-eT İletişim ve Teknoloji Hizmetleri-port724.com